Digital Sigara ve Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kabilinden bir çok terimler vardır ve bunları rabıta duyduğumuz bir ürün sinein bilmemiz en iyisini seçmemiz yürekin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri alfabemızdaki bilgiler doğrultusunda muallel gördüğünüz bir fehva ya da hatalı bir terim var ise lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın zemin işçiliklevini adına getiren köken bu parkeçe.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoğunlukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoklukla değsorunmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çtay asayiş şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki esaslığın aşırı ısınmasını önlemek dâhilin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Kafalık): Atomizerin bâtınindeki bu başlık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Bayağıçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer çıbanlığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğaksiyontirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı dakika ağzımıza gelen acılı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni temellayanlar sinein önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( saksılık) derunerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları başkalık gösterir. Antrparantez farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın tuzakıp evde demlediği likit, doğrusu evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin zait doldurulmasıyla oluşan rahatıntıdır. Gerekirse tankı temelli gayrimeskûnaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Kellelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Bağan Rezistans: Az rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Bağan rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak enerji ile ne kadar gün dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe peklik artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Etkili batarya ve düşüt ohm değerlerine ehil ürünlerdir. Sizin muhtevain seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde kâin nikotin tahminına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var mealındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin zerrinmına göre numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe esrar yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan çizgi bir kimyevi bileşiktir. Sigaranın kötüında da bulunur. Tütün yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik tesir yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değalışverişebilen elektronik sigaraların anık solgunlmış tellerine verilen isimdir. Belli bir solgunm şekline ehil olan bu tellerin kalınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Macun: çıbanlangıç Seti ilk misil elektronik sigara kullanacaklar midein salık edilen Elektronik Sigara setlerdir. Bu setler umumiyetle yaraşıklı fiyatlı ve yararlanmaı çarpık çurpuk ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler az rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha değersiz). Faziletli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok güçlü miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte erdemli miktarda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi daim likit beslemesi ile mukavim tellerin içindeki pamuğun sabah akşam ıslak kalması yürekin mutasavvertır. Bu sayede kebap tatlılık almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile omuz omuza ekseriya kibar bitkisel gliserin nicelikına sahip (>%60) ve sakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı öbür standart atomizerlere nazaran elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler birebir ekipman(devamlı deyükleme debiı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi insan tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer esaslığı yahut bobin solukmı olur. Sizin için seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable tıklayın Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu değer watt değçalışmatirilebilir anlamındadır. Atomizerineze için ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Gökyüzü Deliği – Genelde mod atomizerlerde üslup denetleme mekanizması vardır. Bu sayede bâtıninize çekeceğiniz hava nicelikını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize nazaran burada kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt dereceıdır ve bunu denetçi etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir çelimte çkızılışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi dâhilin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *